„Ez a kirekesztĹ‘ politika alapjaiban veszĂ©lyezteti a demokratikus egyĂĽttműködĂ©s sikerĂ©t, Ă©s elhiteltelenĂti a DK ellenzĂ©ki összefogásrĂłl hangoztatott frázisait, valamint az általuk választott pártnevet. EzĂ©rt a Munkáspárt 2006 Ă©s az MSZP kĂ©toldalĂş kapcsolataira alapozva folytatják az egyeztetĂ©st, hogy a lehetĹ‘ legszĂ©lesebb legyen az összefogás, hogy a baloldali Ă©rtĂ©kek kĂ©pviselete erĹ‘södjön.” „RemĂ©ljĂĽk, hogy a DK tagjai Ă©s szimpatizánsai számára a demokrácia alapjait veszĂ©lyeztetĹ‘ kormány leváltása a legfontosabb, Ă©s rĂ©szesei lesznek az egyĂĽttműködĂ©s megvalĂłsĂtásának”, Ărja a közlemĂ©ny.
Én szimpatizálok a Demokratikus KoalĂciĂłval, tehát elmondom, mi a vĂ©lemĂ©nyem az ĂĽgyrĹ‘l.
Rosszul vagyok, amikor azt látom, hogy a gyűlöletes (marxistának nevezett) leninista-sztálinista fogalomkĂ©szlettel Ărják le ismĂ©t, mĂ©g mindig, a világot. Kiráz a hideg, amikor „A marxista-leninista pártokban az ellenĹ‘rzĹ‘ bizottságok szerepĂ©rĹ‘l” olvasok vagy a „dolgozĂł nĂ©p forradalmi hevĂĽletĂ©rĹ‘l”. Amikor a fasizmusrĂłl mĂ©g mindig a dimitrovi meghatározás alapján beszĂ©lnek, mintha a világban Ă©s az elmĂ©kben semmi sem törtĂ©nt volna 1935 Ăłta. Amikor a társadalmi egyenlĹ‘sĂ©g hazugságárĂłl hallok vagy a „neoliberális mĂ©dia erkölcsi fertĹ‘jĂ©rĹ‘l”. Amikor a „kapitalizmust” Ă©s a „neoliberalizmust” szitokszĂłkĂ©nt használja egy „baloldali” párt, Ă©ppĂşgy, mint mai magyar jobboldali Ă©s szĂ©lsĹ‘jobboldali ellenlábasai. Egyáltalán: amikor egy letűnt Ă©s borzalmas világ primitĂv gondolkodásmĂłdjával, szemlĂ©letĂ©vel, fogalomkĂ©szletĂ©vel Ă©s lĂłzungjaival reagálnak a mai rettenetesen megváltozott világ rettenetesen bonyolult problĂ©máira, Ă©s a megoldást nem elĹ‘refelĂ© keresik, hanem a remĂ©lhetĹ‘leg soha vissza nem tĂ©rĹ‘ mĂşltba akarnak visszagyömöszölni mindent.
Én tehát akkor tiltakoznĂ©k, ha a Demokratikus KoalĂciĂł a demokratikus ellenzĂ©kbe tartozĂłnak vĂ©lnĂ© a Munkáspárt 2006-ot, ha bármilyen szinten „összefogna” vele, mert nincs az az Orbán-rendszer, amely egy ilyen egyĂĽttműködĂ©st igazolhatna. És roppant sĂşlyos dolognak tartom, hogy az MSZP – a Munkáspárt 2006 akármennyi szavazatáért (0,03 százalĂ©k 2010-ben), pláne ha „elvi” okokbĂłl – „a kĂ©toldalĂş kapcsolatokra” alapozva „folytatja az egyeztetĂ©s” a kommunista párttal. Ebben a pillanatban ugyanis hiteltelennĂ© lesz minden, amit a szocialisták önmaguk „modernizálásárĂłl” Ă©s a mĂşlttal valĂł szakĂtásukrĂłl állĂtanak. Nincs Ăşt, semmilyen körĂĽlmĂ©nyek között nincs, a szĂ©lsĹ‘bal felĂ©.
A „kommunista” párt kĂĽzdjön meg önállĂłan Ă©s magányosan a saját lĂ©téért (bĂzom benne, hogy igen kevĂ©ssĂ© lesz sikeres ebben a kĂĽzdelemben).
Mindazonáltal két dolgot szeretnék leszögezni, szintén a saját véleményemként.
EgyrĂ©szt tisztában vagyok vele, hogy a „dolgozĂłk” vĂ©delme, az elesettek segĂtĂ©se, a szegĂ©nysĂ©g megszĂĽntetĂ©se, a szakszervezeti mozgalom támogatása Ă©s mĂ©g egy sor cĂ©l, amelyet a Munkáspárt 2006 hirdet, nem esik egy tekintet alá a Jobbik cigánygyűlöletĂ©vel, zsidĂłlistázásával Ă©s egyĂ©b emberellenes szitkozĂłdásaival Ă©s programjaival. Nem mosom össze a szĂ©lsĹ‘jobboldalt Ă©s a szĂ©lsĹ‘baloldalt, sem a mait, sem a 20. századit. De mindkĂ©t rendszert, amely a törtĂ©nelemben a szĂ©lsĹ‘bal Ă©s a szĂ©lsĹ‘jobb elmĂ©leteire Ă©s cĂ©ljaira Ă©pĂĽlt, diktatĂşrának tartom, Ă©s azt kĂvánom – amennyire tĹ‘lem telik, teszek is Ă©rte –, hogy egyiknek se legyen soha többĂ© lehetĹ‘sĂ©ge Ăşjra felĂ©pĂĽlni, se a kemĂ©ny, se a puha formájában.
MásrĂ©szt egyetĂ©rtek a strasbourgi bĂrĂłság döntĂ©sĂ©vel: Vajnai Attila vörös csillaga nem azonos a sztálinista diktatĂşra vörös csillagával. Tehát nem Ă©rtek egyet azzal a bornĂrt fideszállami elszánással, amelynek legfĹ‘bb törekvĂ©se megakadályozni Vajnai Attilát abban, hogy vörös csillaggal a mellĂ©n sĂ©tálgathasson május elsejĂ©n vagy akármikor. Szemben a horogkereszttel, az SS-jelvĂ©nnyel, a nyilaskeresztes szimbĂłlummal, amelyek kizárĂłlag a tömeggyilkos hitleri diktatĂşrához Ă©s magyar fattyához kötĹ‘dnek, tehát minden eszközzel száműzendĹ‘k minden nyilvános tĂ©rbĹ‘l. Nem beszĂ©lve arrĂłl a társadalomban – ennĂ©lfogva a jogban – nem elhanyagolhatĂł szempontrĂłl, hogy ma Magyarországon mekkora a társadalmi veszĂ©lyessĂ©ge az egyik Ă©s a másik szĂ©lsĹ‘sĂ©ges politikai ideolĂłgiának Ă©s mozgalomnak. A jog elvei Ă©s szabályai nem örökĂ©rvĂ©nyűek, az adott társadalom problĂ©máira kell reflektálniuk. Mihelyt a mai „kommunista” párt kitör huszonhárom Ă©ve tartĂł totális elszigeteltsĂ©gĂ©bĹ‘l, erre a társadalmi tĂ©nyre a jognak is nyomban reagálnia kell. Magyarországon a fajelmĂ©letesek már 1989-ben kitörtek belĹ‘le. A magyar jogrend ezt nem vette tudomásul, Ă©s máig sem teszi: ma ennek isszuk a levĂ©t. (Mihancsik ZsĂłfia)
Forrás: Galamus.hu |